Bitwa o budynek Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy protestują przed prokuraturą

W dniu 4.06.2020 niezadowoleni mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko” zorganizowali protest przed prokuraturą w Gdańsku.

Przedstawiamy artykuły które pojawiły się w mediach relacjonujące te wydarzenie.


Polsat NEWS

Sprawa spółdzielni Ujeścisko. Protest poszkodowanych przed prokuraturą.

„Zgłosiło się 190 poszkodowanych”

„Na miejsce przyjechał także wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak, który przekonywał, że miasto działa, aby pomóc w uporządkowaniu sytuacji finansowej spółdzielni.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk powiedziała Polsat News, że śledztwo w tej sprawie jest wielowątkowe, a śledczy gromadzą materiał dowodowy.”

Czytaj więcej na:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-04/sprawa-spoldzielni-ujescisko-protest-poszkodowanych-przed-budynkiem-prokuratury/


Puls Gdańska

“Gdzie są sądy i prokuratura”? Protest mieszkańców spółdzielni Ujeścisko

„Protestujący nieprzypadkowo wybrali miejsce protestu. Jednymi z częściej skandowanych haseł były „gdzie są sądy i prokuratura?” oraz „Panie Ziobro gdzie pan jesteś?”. Mieszkańcy i nabywcy mieszkań są rozżaleni, że działania organów prawa w tej sprawie są bardzo powolne. Czarę goryczy przelały wydarzenia z ubiegłego tygodnia, kiedy siłą do budynku spółdzielni wszedł odwołany prezes.

Protestujący domagali się też wyjścia przed budynek rzecznik Prokuratury Okręgowej. Wydała ona wczoraj komunikat, w którym informowała, że śledztwa trwa. Jednak teraz śledczy czekają na opinię biegłych, a ta ma powstać za… kilka miesięcy.”

Czytaj więcej na:
https://pulsgdanska.pl/wiadomosci/2020/gdzie-sa-sady-i-prokuratura-protest-mieszkancow-spoldzielni-ujescisko/


Trojmiasto.pl

Protest mieszkańców spółdzielni Ujeścisko przed prokuraturą w Gdańsku

„W czwartek rano mieszkańcy i nabywcy mieszkań w SM Ujeścisko zebrali się na legalnym i pokojowym proteście pod prokuraturą. Domagają się pomocy w uzdrowieniu sytuacji w spółdzielni.

Gdzie są sądy i prokuratura?„, „Panie Ziobro, gdzie pan jesteś„, „Zamknąć bandę do więzienia!” – wykrzykiwali zebrani przed prokuraturą .”

„Policja pokazała w zeszły piątek, że broni bandytów zamiast pokrzywdzonych, a sąd wydaje jakieś abstrakcyjne zabezpieczenia. Tymczasem nie trzeba przeprowadzać wielkich analiz finansowych, żeby stwierdzić, że jeżeli siedem inwestycji jest przez pięć lat budowanych, gdzie jest zapłacone 100 mln złotych i żadna nie jest skończona, to chyba coś jest nie tak. Przyszliśmy tu zaprotestować, żeby się minister Ziobro osobiście tym zajął. Mamy wrażenie, że mamy do czynienia z układem. Wygląda na to, że niedokończenie budów było potrzebne tylko do tego, żeby powstała masa upadłościowa. Nasze budowy mogą pójść na licytację za 30 proc. wartości! Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, ale nowy zarząd opracował plan, aby z tego wyjść – majątek spółdzielni na to pozwala, ale jeśli zostanie w taki sposób sprzedany, to nie zobaczymy tych mieszkań nigdy. Szukamy inwestorów, zainteresowanych, którzy w zamian za grunty pomogą nam dokończyć budowy – mówił pan Dariusz, nabywca nieoddanego do dziś mieszkania w inwestycji Przy Oczkach.”

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Protest-mieszkancow-spoldzielni-Ujescisko-pod-prokuratura-w-Gdansku-n145764.html


Onet

„Układ gdański ma się dobrze” i „Gdzie jest Ziobro?”. Gorąco pod gdańską prokuraturą

„Treść transparentów nie pozostawia wątpliwości, że mieszkańcy mają dosyć. „Stop patologii S.M Ujeścisko”, „Łapy precz od spółdzielni”, „Za długi S.M Ujeścisko odpowiada zarząd i rada nadzorcza” – można było dziś przeczytać pod budynkiem gdańskiej prokuratury.”

„Układ gdański ma się dobrze”, ” Gdzie są sądy i prokuratura?”, „Gdzie jest Ziobro?” – krzyczeli ludzie. I zapraszali rzecznik prokuratury, by wyszła z budynku i się z nimi spotkała.

Czytaj więcej na:
https://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/gdansk-mieszkancy-ujesciska-protestowali-pod-prokuratura/vpswxz6?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2