Relacja z włamania do SM Ujeścisko 29 maj 2020

W dniu 29 maja 2020r. doszło do włamania i napaści na SM Ujeścisko. Były prezes Maciej S wraz z bliżej niezidentyfikowanymi napastnikami wtargnęli fortelem do budynków Spółdzielni. Poniższa relacja jest zapisem wydarzeń z tego dnia.

 • O 6 rano napastnicy pokazują ochronie odznaki policyjne.
 • Ochrona otwiera drzwi. Napastnicy ich obezwładniają przy pomocy gazu i broni. Niszczą telefon ochrony. Na miejsce przychodzi drugi pracownik ochrony (zmiennik) i przy próbie ochrony budynku również zostaje pobity i obezwładniony. Napastnicy wyłączają monitoring w budynku.
 • Klika minut później przypadkowi mieszkańcy widzą zdarzenie i alarmują policję i innych mieszkańców.
 • Mieszkańcy zaczynają się gromadzić pod budynkiem. W tym czasie (około 6.15) przyjeżdża patrol policji, wchodzi do SM i jest z napastnikami w środku. Wejścia do budynku bronią napastnicy. Nie wiadomo jakie działania prowadzili napastnicy w tym czasie w budynku Spółdzielni.

1.Ochrona po napaści

Uzupełniamy dokumentację video o ujęcia z porannych godzin piątkowego dnia, tuż po włamaniu się niezidentyfikowanych bandytów wraz z byłym prezesem Maciej S. do budynku @Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ujeścisko”

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Niedziela, 31 maja 2020

 • Ok. 6:30 pojawia się w cywilu zastępca komendanta posterunku na Oruni Górnej i informuje nas o zakazie zgromadzeń i każe się rozejść.
 • Jeden z pracowników ochrony (który był kopany przez napastników) zostaje zabrany do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu i złamania żeber. Ma kłopty ze wzrokiem po ataku gazem pieprzowym.
 • Drugi z ochroniarzy, z licznymi obtarciami naskórka i podrażeniem oczu po ataku gazem pieprzowym zostaje odwieziony przez mieszkańców na komisariat w celu złożenia zeznań. Policja nie podejmuje czynności śledczych na miejscu zdarzenia. Nie zostali przesłuchani świadkowie zdarzenia.
 • Gromadzi się coraz więcej ludzi, przyjeżdżają dodatkowe siły policji, przychodzi Zarząd Spółdzielni (w pełni legalny, wpisany do KRS). Policja nie wpuszcza Zarządu do budynku Spółdzielni.
 • Jak się okazuje w budynku spółdzielni jest pan Maciej S. – członek poprzedniego, odwołanego Zarządu (który nigdy nie był ujawniony w KRS) z zabezpieczeniem z Sądu Okręgowego, które jak się później okazało nie miało żadnej wartości prawnej.

2. Policja nie wpuszcza zarzadu

Prawomocny zarząd jest blokowany przez policję.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Policja blokuje dostęp do budynku, ale Zarząd z mieszkańcami podstępem – używając bocznego wejścia szturmują budynek Spółdzielni. Policja z komendantem na czele próbują nieskutecznie zatrzymać ten szturm.

2.5 Mieszkańcy po raz drugi przejmują budynek SM Ujeścisko

Polecamy ten materiał wideo w którym pokazujemy moment wejścia mieszkańców do budynku SM Ujeścisko.

Dlaczego Pani komendant policji Orunia broni wejścia do budynku legalne wybranemu, nowemu zarządowi przez ponad 2 godziny? Dlaczego odmawia wejścia legalnemu prezesowi zarządu?

Dlaczego zastępca komendanta policji na Orunii zamknął się z starym prezesem blokując wejście? Co takiego stało się w tym czasie?

Może Państwo sami zdołają odpowiedzieć na powyższe pytania po obejrzeniu materiału.

PS: Nagranie autorskie.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

3. Po odbiciu sm

Sytuacja po odbiciu budynku.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Po wejściu legalnego Zarządu, prawników i mieszkańców do budynku Spółdzielni pan Maciej S. stwierdza, że faktycznie nie miał prawa wejść do budynku i najwyraźniej został wprowadzony w błąd. W asyście Policji opuszcza budynek.

4. Wyjście Macieja S. z SM

Poleciały jajka, poleciały epitety „złodziej, bandyta, do więzienia”.
W taki sposób po raz kolejny były prezes opuszcza budynek SM Ujeścisko. Zapewne on jak i Grzegorz H. myśleli, że siłowe przejęcie będzie skuteczne.
Bardzo srogo się zawiedli. Mieszkańcy pokazali solidarność i nastawienie do panów S. i H. Ex-prezes opuszcza osiedle obrzucany wyzwiskami

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Pan Maciej S. i napastnicy spędzili w budynku Spółdzielni kilka godzin – nie wiadomo co robili w tym czasie. Kamery monitoringu zostały 'dezaktywowane’. Pan Maciej S. opuścił budynek Spółdzielni z grubym segregatorem z dokumentami.
 • Napastnicy, zrelaksowani, z wolnej stopy, opuszczają budynek i wsiadają do cywilnego auta, które zostaje zablokowane przez mieszkańców. Jak się okazuje jest to nieoznakowany radiowóz policyjny z policjantem za kierownicą.

5. Bandyci-wyprowadzani

Bandyci wyprowadzeni z pomieszczeń SM

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Zarząd ocenia straty w budynku SM, przyjeżdżają media, radny Majewski, poseł Płażyński. Udzielane są wywiady i oświadczenia dla mediów.

Wypowiedzi na portalach społecznościowych polityków


📣Dantejskie sceny dzieją się od rana pod Spółdzielnią Mieszkaniową Ujeścisko.
Pracownicy SM zaatakowani gazem i siłą,…

Opublikowany przez Przemysław Majewski Czwartek, 28 maja 2020

O godzinie 6 rano do Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko wtargnął były członek zarządu z czterema bandziorami, którzy…

Opublikowany przez Kacpra Płażyńskiego Piątek, 29 maja 2020

Dantejskie sceny przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko”!⚠️🔞

Opublikowany przez Andrzej Skiba Piątek, 29 maja 2020


 • Otrzymujemy zalecenie od prawników Spółdzielni, aby zablokować samochody napastników, gdyż mogą być w nich schowane dowody przestępstwa. Tak też robimy (przy pomocy własnych aut).

6. Zablokowanie aut napastników

Mieszkańcy SM Ujescisko blokują auta napastników tak aby uniemożliwić im opuszczenie miejsca.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Po ok. 1-2 godzin. podjeżdża duży policyjny radiowóz zasłaniający parking z autami napastników i nieoznakowany radiowóz (ten sam, którym rano odjechali napastnicy) i przywozi napastników, którzy podchodzą do swoich aut, grzebią w bagażniku, wsiadają do aut i każą nam odstawić auta, bo mają zamiar odjechać.
 • W wyniku zamieszania, wsparcia prawników i Zarządu Spółdzielni oraz obecności ekipy telewizji Polsat napastnicy ustępują i tym samym nieoznakowanym radiowozem odjeżdżają.
 • Prawnicy i Zarząd kontaktują się z panią aspirant sztabowy policji Oruni Górnej, która nas informuje, że auta blokujące auta napastników zostaną odholowane. Prawnicy i Zarząd stanowczo żądają podjęcia czynności śledczych w stosunku do napastników – do tego momentu wciąż nie przesłuchano pobitych pracowników ochrony.
 • Po kilkunastu minutach podjeżdżają znaczące siły policyjne – w sumie ok 40 policjantów, zaczynają legitymować mieszkańców – zabezpieczają teren parkingu. Rozpoczynają się przepychanki z prawnikiem Spółdzielni i Zarządem, którzy dalej stanowczo żądają zabezpieczenia dowodów.

7. Przeszukanie aut

Kolejne ujęcia „bandytów” aka „byłych policjantów” aka „facetów w czerni” tym razem na video.
Czyżby „macki” byłego zarządu sięgały do Łodzi?
Ocenę pozostawiamy Państwu

Policja przeprowadza czynności przeszukania aut napastników. Po czasie okazuje się, ze odnaleziono broń.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Policja zaczyna dokonywać pobieżnego przeszukania aut – w tym czasie napastnicy swobodnie poruszają się po terenie parkingu, wyraźnie zrelaksowani żartują i konwersują z policjantami. Wykonują bardzo dużą liczbę telefonów.

8. Policja i napastnicy – pogawędki

Policja uskutecznia pogawędki z napastnikami „pod płotem”. Zawsze wydawało nam się, ze przesłuchania przeprowadza się na komisariacie ale chyba dla „wybrańców” są inne zasady.

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • Po zakończeniu czynności napastnicy wsiadają do swoich aut i odjeżdżają. Odjeżdża też Policja.

9. Odjazd policji i napastników

A jednak obyło się bez PKP 😉

Ochroniarz aka bandyci pomimo dopuszczenia się pobicia które zostało zarejestrowane na kamerach i upublicznieniu tego faktu przez polsatnews.pl zostali bez przeszkód wypuszczeni przez Policję.

Mieszkańcy Ujeściska którym zależy na spółdzielni wyrazili swoje niezadowolenie i dezaprobatę oklaskami oraz „podziękowaniami słownymi”.

DW: TVP3 Gdańsk W Twojej Sprawie Radio Gdańsk S.A. Ewelina Oleksy Interwencja Telewizja Polsat Onet Trójmiasto Dziennik Bałtycki Puls Gdańska TVN UWAGA! Kacper Płażyński Przemysław Majewski Piotr Grzelak polsatnews.pl Poszkodowani Ujeścisko

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Sobota, 30 maja 2020

 • W międzyczasie okazuje się, że dokument, którym posługiwał pan Maciej S. nie miał klauzuli wykonalności i był całkowicie bezpodstawny.
 • Pojawiają się nieoficjalne (i niepotwierdzone) informacje, że napastnicy są funkcjonariuszami służb specjalnych lub CBŚ – mają odpowiednie emblematy w klapach marynarek.

Media komentują wydarzenie w ogólnopolskich edycjach programów informacyjnych.


Dziękujemy telewizji POLSAT za realizację reportażu.

Jesteśmy RAZEM !!!

Opublikowany przez Stowarzyszenie Płocka Park Piątek, 29 maja 2020

Bijatyka z użyciem gazu łzawiącego. W tle gigantyczne długi, podsłuchy i prokuratorskie postępowanie.

Opublikowany przez polsatnews.pl Piątek, 29 maja 2020

Pobicie i wtargnięcie do SM Ujeścisko

Wtargnięcie siłą, pobicie ochroniarzy i skasowanie monitoringu – to sceny, które rozegrały się w Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko.

Jak mówią mieszkańcy – dzięki temu prezes wyniósł ważne dokumenty, które mogą być dowodem defraudacji dziesiątków milionów złotych.

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 29 maja 2020

Właśnie w budynku zarządu SM Ujeścisko trwa interwencja policji…. Tymczasem, dług spółdzielni ujawniony przez nowy zarząd jest dużo wyższy niż ktokolwiek zakładał.

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Czwartek, 28 maja 2020


Powyższa relacja została sporządzona w celu publicznego rozpowszechniania informacji i opinii a wszystkie filmy należy traktować jako wkład w debatę publiczną.