Kupili domy, w których nie mogą mieszkać. „To drugie Amber Gold” – TVN UWAGA!

W dniu 2.07.2020 telewizja TVN wyemitowała reportaż w programie „UWAGA!” na temat piramidy finansowej zbudowanej przez byłego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko” Grzegorza H.

„Mieszkańcy przez 13 lat próbowali odwołać prezesa i powiązane z nim osoby. W sądach toczyło się kilkadziesiąt postępowań. Dopiero rok temu, gdy były prezes został skazany prawomocnym wyrokiem za znieważenie policjanta, udało się go odwołać. Po zmianie zarządu, w siedzibie spółdzielni mieszkańcy znaleźli podsłuchy i jak twierdzą, dowody, że były prezes zbudował piramidę finansową.”

„Były prezes i ludzie z jego otoczenia nie zamierzają oddawać władzy w spółdzielni i zapowiadają walkę, tym razem w sądzie.
– Ta spółdzielnia jest tak cenna, bo posiada grunty inwestycyjne, na których może realizować inwestycje mieszkaniowe. To jest warte około 100 mln zł. To są same grunty, a na tych gruntach można wybudować inwestycje, które są warte, co najmniej 200-300 mln zł. Tu chodzi o kasę – zdradza Wojtczak.
Właściciele kilkudziesięciu domków jednorodzinnych postanowili dokończyć budowę z własnych środków. Dla każdej z rodzin oznacza to wydatek kolejnych 200 tysięcy złotych. Nabywcy mieszkań w budynkach wielorodzinnych nie mają takiej możliwości.”

Dwa dni po emisje reportażu na antenie TVN dwaj byli prezesi Grzegorz H. oraz Maciej S. zostali aresztowani przez prokuraturę w Gdańsku. Możemy o tym dowiedzieć się krótko w oświadczeniu na stronie TVN – „Byli prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko zatrzymani„.